Make your own free website on Tripod.com

Albümler
Biyografi Albümler Müzik Bilgilendirme English Information

Ana Sayfa ] Deniz Koydum Adını ] Renklerde Yaşamak ] Yaşlılar Söylüyor I ] Ferfecir ]

Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin, iki yıllık bir aradan sonra,  son albümleri "Ferfecir" geçtiğimiz Ocak ayında piyasaya çıktı.
1993'ten günümüze dek, geçen altı yılda Kahraman kardeşler 4 albüme imza attılar. Bu albümlerin üçü kendi çalışmaları, bir tanesi ise belgesel niteliğindeki yöresel derlemelerden oluşuyor. Bu güne kadar piyasaya çıkan tüm albümler web sayfalarımızda ayrıntılı olarak tanıtılmaktadır. Hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak istediğiniz albümün üzerine tıklayınız.
Deniz Koydum Adını albümüne gitmek için tıklayınız.

DENİZ KOYDUM ADINI (Zazaca-Türkçe)

"Etekleri meşe ağaçları, dorukları ardıçlarla bezenmiş yüksek dağların ardında, güneşin bile bir başka güzellikte doğup battığı, ateşin, suyun ve musahipliğin kutsal sayıldığı, ayın bile her gece güzelliğini kıskandığı bir diyarın, Mamekiye'nin öyküsüdür anlatılan. Kış gelip de bembeyaz bir kar örtüsü her yanı kapladığında yamaçlardaki küçük kom evlerinde, yaşlı nineler, ocakbaşlarında bağdaş kurmuş küçük çocuklara birbirinden güzel masallar anlatırlardı. İşte bunlardan biri de Bepuk'un (Guguk Kuşu) öyküsüdür..."                       Devamı için tıklayınız.         Bu albüm Musa Anter'in anısına adanmıştır.

Renklerde Yaşamak albümüne gitmek için tıklayınız. RENKLERDE YAŞAMAK (Zazaca-Türkçe)

"Çok renkler vardı... Çok biçimler, çok isimler... Çünkü kutsanmış doğrular yoktu. Yani, Tanrı bizden uzaklaşıp o sıkıcı mutlaklığa kavuşmadan önceydi. O zamanlar herkes, herkesin başka bir doğrusu olabileceğini anlardı. Yerle gök arasında her şey kutsaldı: Kuşlar, ırmaklar, dağlar, ağaçlar, güneş, ay, herşey... Ve tabii insan... Ve deliler... Ve hatta böcekler (...) Dokunurduk onlara, giderdik ziyaretlerine, kızardık belki tepkisizliklerine...                 Devamı için tıklayınız.

Yaşlılar Dersim Türküleri Söylüyor albümüne gitmek için tıklayınız. YAŞLILAR DERSİM TÜRKÜLERİ SÖYLÜYOR (Derleme)

Unutulan bir dili, yok olmaya mahkum edilmiş bir kültürü, "el değmemiş uzaklıklar"dan bugüne getirmek... Günümüzün en kestirme deyimiyle, "insan karşıtı" modern toplumlarına alternatif olabilecek önemde motiflere sahip bir kültürün varlığına kayıt düşmek... Tabii ki sadece ipuçlarıyla, küçücük örnekleriyle farklı dilleri, farklı dinleri, farklı doğruları kendi doğallıkları içinde yüzyıllarca yan yana yaşatabilmiş bir coğrafya Dersim; hem de öyle hesap kitap yapmadan, büyük laflarla teorize etmeden...                                             Devamı için tıklayınız.

Ferfecir albümüne gitmek için tıklayınız. FERFECİR (Enstrümantal, Zazaca, Türkçe)
nereden baksam... başka... bambaşka
yine de sessiz sedasız geçti zaman
siyah giysem siyah oluyorum, gözlerimi yumsam kör
uykularda tanıştık çalıntı kurmacalarla
kelimeler... gerçeğin becereksiz avcıları... Avcıları
Şiir: Kemal Kahraman                                                                               Devamı için tıklayınız.
working1.gif (252 bytes) Albümler bölümü henüz inşa aşamasındadır. Bir hafta içinde tamamlanıp hizmete girecektir. Albümlerin şimdilik sadece sayfaları var. Fakat, tüm albümlerin fotoğrafları, yorumları, şarkı indeksleri ve şarkı sözleri bir hafta içinde kullanıma sunulacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

Ana Sayfa ] Biyografi ] [ Albümler ] Müzik ] Bilgilendirme ] English Information ]

Ziyaretçi Sayısı

Hit Counter

 

© Copyright   1999

Web sitesiyle ilgili bütün görüş ve önerilerinizi bize yazın. Siteyi gezerken  herhangi bir sorunla karşılaşırsanız hanoglue@mustang.escortnet.com adresine bildirebilirsiniz. Site de yer alan müzik, resim, şiir ve şarkı sözleriyle ilgili bütün telif hakları saklıdır. Son yenileme tarihi: 13 Ekim 1999 Çarşamba